Historie, současnost a poslání
n_pekarna_budova

Pekařství bylo založeno v roce 1992 jako rodinná pekárna s cílem doplnit nedostatečné zásobování čerstvými pekařskými výrobky v oblasti Hracholuské přehrady a přilehlého okolí.

 

Provozovna byla vybudována v obci Pernarec, cca 20 km západně od Plzně, ve zcela nezařízených prostorách vhodně situované nemovitosti zakoupené k danému účelu. Výrobní prostory pekařství se rozšířily z původních 160 m2 na současných 650 m2.

 

Hlavním výrobním programem byl návrat k výrobě klasického českého kvasového chleba, při jehož výrobě používáme pouze tradiční recepturu a pracovní postup, které jsou zárukou výborné chuti a prvotřídní kvality. Náš chléb, známý jako pernarecký chléb, je v současné době na Plzeňsku vyhlášený.

 

Součástí sortimentu je také výroba běžného, vícezrnného a jemného pečiva, které firma dováží vlastními vozidly do maloobchodních sítí potravinářských prodejen. Ve svých vlastních prodejnách začala firma prodávat pekařské výrobky v roce 1998 a již v roce 2003 nás oslovili zástupci významného obchodního řetězce a my jsme postupně začali spolupracovat i s dalšími významnými obchodními řetězci působícími v našem regionu. Nyní dodáváme naše výrobky do více než 150-ti prodejen v plzeňském regionu.

 

V srpnu roku 2007 byla firma, původně založená jako Miloň Zelenka Pekařství, zapsána do obchodního rejstříku jako Pekařství Pernarec s.r.o.

 

V současné době zaměstnáváme více než 40 zaměstnanců.

 

Od roku 2003 firma průběžně investuje do modernizace výrobních prostor a zařízení včetně nových technologií. Vybudovali jsme systém HACCP a v roce 2003 jsme získali certifikát, který je zárukou přísného dodržování technologických postupů a zajištění špičkové kvality a zdravotní nezávadnosti našich výrobků.

 

Věříme, že s pekařskými výrobky naší firmy budete spokojeni i Vy a stanete se tak našimi pravidelnými zákazníky.

 

HACCP-2022-nahled